Audrey-hepburn-Stili-11

Audrey Hepburn tartışmasız bir ilham perisi. Her nesile ilham verebilecek kadar şık ve zarif bir kadın. Audrey Hepburn’un hayatını anlatan “Zarafet” kitabını okuduğum bu günlerde O’ndan etkilenmemem mümkün değildi. Hala stilinden ilham alınan bu kadın, saçından ayakkabısına kadar her detayıyla özenilen isimlerin başında geliyor.

Audrey-hepburn-Stili-24

Hepburn için şıklık o kadar önemliymiş ki filmlerinde giyeceği kostümlere mutlaka müdahale edermiş. Hatta bu durum bazı filmlerde hatalı tercihler yapmasına sebep olsa bile. Audrey Hepburn’ün Hubert de Givenchy ile yakın dostluğu her ikisi için faydalı sonuçlar doğurmuş. Hepburn’ün akıllara kazınan fotoğraf ve filmlerinin arkasında hep Givenchy ismi var. Herhalde ünlü siyah elbiseyi bilmeyen yoktur.

Audrey-hepburn-Stili-01

Salvatore Ferragamo ise sadece Hepburn’e özel bir ayakkabı tasarlamıştır.

Audrey-hepburn-Stili-34
Hepburn’ün stili denince aklımda canlanan detaylar arasında eldivenler, inci kolyeler, düz veya kısa topuk ayakkabılar, şapkalar, eşarplar ve kısa saçları var. 1.70 boyundaki incecik belli, minyon suratlı bu bayan ölümünün üzerinden geçen 20 yıldan sonra hem moda hem de sinema dünyasına ilham vermeye devam ediyor. Eminim bundan 20 yıl sonra hala Audrey Hepburn konseptli fotoğraf çekimleri görmeye devam edeceğiz.

Audrey-hepburn-Stili-39

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz