Yine Glastonbury sezonu açıldı. Her sene gitme hayalleri kurup gidemeyenlerden biri olarak bu seneki görevim yine başkalarının çektiği fotoğraflara bakmak. Efsane müzik festivali her sene yüzlerce ünlü ismi ağırlıyor. Glastonbury müdavimleri arasında Kate Moss, Sienna Miller, Pixie Geldof, Poppy Delevingne, Cara Delevingne ve Alexa Chung gibi stilleriyle milyonlara ilham veren isimler olunca acaba bu sene neler giyecekler diye merakla bekleniyor.

glastonbury-sokak-stili-03

Glastonbury cool kombinlerin ve çamurdan korunmak amacıyla giyilmiş plastik çizmelerin mabedi. Ayaklarda çizme veya bot mecburi. 70’lerin festival ruhunu yansıtan detaylar ise vazgeçilmez. Büyük şapkalar, mini şortlar, çiçek taçları, etnik desenler… Glastonbury 2013’te 70’ler tarzını en iyi yansıtan isim Sienna Miller olmuş. Florence Welch‘in değişmez 70’ler stilinden bahsetmeye gerek bile yok.

glastonbury-sokak-stili-01

Kate Moss yine cool tarzını koruyan sade seçimler yaptı. Alexa Chung’da tarzından taviz vermemiş görünüyor. Kısacası Glastonbury katılımcıları festival ruhunu nasıl yansıtacaklarını biliyor. En sevdiğim detaylardan biri Hunter çizmelere takılan çiçek çemberleri oldu. İlk aklıma gelen ise şu oldu “çiçek tacı akımı ayağa düştü”. Yok şaka şaka… Sağlam bir festival kombini için festivalin ünlü isimleri ve tercihleri galeride sizi bekliyor.

glastonbury-sokak-stili-15

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz