Yenilikçi trendler kadar sevdiğim şey yok. Hele bu trend henüz ayağa düşmemişse daha da bayılırım. Madem havalar ısınıyor ve biz 2014 yaz trendlerinden bahsediyoruz, bu duruma yakışan bir trendle karşınızdayım: vücut takıları

Vücut Aksesuarları

Zaman zaman hayatımıza girip çıksa da hiçbir zaman sağlam bir takipçisi olmayan bu akım dipten gelen alternatif trendlerden. Özellikle Free People‘ın muhteşem kataloglarında bolca yer verdiği vücut aksesuarları en basit tişörte bile dönüp baktıracak kadar güzel bir detay. Öncelikle vücut takıları denince aklımıza neler gelmeli ondan bahsedelim. Kol bantları, ters takılan kolyeler, halhallar ve yüzükle birleşen bileklikler ve bir ara çok moda olan göbek zincirleri en çok bilinen ve bolca kullanılanlar kategorisine giriyor. Omuzları örten zincirler, yelek gibi giyilen takılar  ve jartiyeri anımsatan bacaklardan sarkacak aksesuarlar ise çok daha yenilikçi ve dikkat çekici.

Vücut Takıları

Bu yaz özellikle sırt dekoltesinin öne çıkmasıyla sırtta kullanacağınız vücut takılarını tercih edebilirsiniz. Bu akıma alternatif olarak sırtında detayları ve işlemeleri olan kıyafetler de tercih edilebilir. Yazın mini kot şortunuzun altından sarkacak bir akseusuardan daha çekici bir şey düşünemiyorum. Düz renk, salaş bir tişörtün üstüne takacağınız güzel bir vücut aksesuarı farklı ve bohem bir detay.

Sırt takısıAynı şekilde elbiselerle de bu trendi çok yakıştırıyorum. Düz siyah bir gece elbisesiyle takacağınız ihtişamlı bir vücut aksesuarı sizi gecenin yıldızı yapabilir. Trendleri takip etmek yerine yaratanlardan olmak gibisi yoktur. Henüz pek ortalarda görünmeyen bu akımı yaz aylarında uygulamak isterseniz önerebileceğim iki adres var: Free People ve Etsy. Daha fazla alternatif için “body jewellery” araması yaparak Türkiye’ye gönderim yapan alışveriş sitelerini inceleyebilirsiniz. Yine de bulamadım diyenlere önerim galeriden beğendiği modeli bir kendin yap projesine dönüştürmesi. Çünkü çok az malzeme ve bol zincirler muhteşem bir vücut takısı yapacağınıza eminim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz