Pinterest’te gezinirken gözüme çarpan bu şahane portreler Antonio Mora‘ya ait. Mora’nın portrelerle manzaraları birleştirdiği şahane çalışmaları ev dekorasyonundaki kullanım şekilleriyle de ilham verici.

portre-tablo-dekorasyonu-00

Mora’nın etkileyici portre çalışmalarının yer aldığı eski ahşap tablolar, devasa boyutlarıyla da evde anında değişiklik yapabilecek türden. Bu tablolardan yola çıkarak ev dekorasyonunda devasa portrelere yer vermeye karar vermeniz an meselesi olabilir. Neredeyse tüm duvarı kaplayan ve görür görmez hemen herkeste etki yaratacak bu tablolar modern ev dekorasyonunu sevenler için eşsiz.

portre-tablo-dekorasyonu-02

Mora’nın eserlerine ulaşmak mümkün olmasa da O’nun eserlerinden yola çıkılarak yaratılan dekorasyon örnekleri bence günümüzün az ama öz evleri için eşsiz. Salonda veya yatak odanızda yer verebileceğiniz farklı ama devasa bir portre sizden çok şey anlatacak farklı bir detay olacaktır. Endüstriyel dekorasyondan hoşlananların da mutlaka bu fikri değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.

portre-tablo-dekorasyonu-03

Aslında bu etkileyici çalışmalar hemen aklıma yine ahşap paletleri getirdi. Ev dekorasyonunuzda eşsiz bir parça istiyorsanız, çoğu zaman en doğrusu bunu kendinizin yapmasıdır. Kolaylıkla bulunabilecek ahşap bir lehva üzerine beğendiğiniz bir portreyi dekupe ederek eskitme çalışması yaparak bu gördüğümüz örneklere yakın bir sonuç alabileceğinizi düşünüyorum. Sonucun güzel olmasını etkileyecek en önemli şeyin kullanacağınız fotoğraf olduğunu unutmayın. Açıkçası ben bu çalışmayı yapacaklarım listesine aldım bile. Size de ilham vereceğim çalışmaların hepsini galeriden inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz