Blogu takip edenler kendin yap projelere bayıldığımı anlamıştır. Çok uzun süre bir köşeye atıp unuttuğumuz eşyaları hayatımıza geri sokmak harika bir şey değil mi? Bugün paylaştığım DIY projeleri araştırırken bu şahane bavulların hayatımızdan neden çıktığına bile anlam veremedim. Bugünkü kendin yap projelerimizin hepsi vintage bavullar kullanılarak yapıldı ve hepsi muhteşemler.

eski-bavul-diy-01
Eski bavullar taşımak için pek pratik değildi belki ama ev aksesuarı olarak şahane görünüyorlar. Son dönemde çok popüler olan vintage bavullarla dekorasyonda nostaljik bir dokunuş yakalanabilir. Bugünlerde en çok karşıma çıkan proje bavullarla yapılmış  sehpalar. Eski bavulunuzu sehpaya çevirmeye karar verdiyseniz öncelikle nasıl bir ayak kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Eski ahşap ayaklar, metal ayaklar veya çapraz sehpa ayakları işinizi görebilir. Ayakları bavula sabitledikten sonra işiniz bitmiş oluyor. Ayakları sabitlemeden önce tek karar vermeniz gereken şey bavulu boyayıp boyamayacağınız. Çok eski bir bavulsa boyamanız iyi olacaktır.

eski-bavul-diy-06

Sadece belli yerleri yıpranmış bir bavulunuz varsa tavsiyem olduğu gibi bırakmanız. Bu durumda bavulunuzun pardon sehpanızın daha uzun ömürlü olması için vernikleme işlemi yapabilirsiniz. Bavula ayak takmak bile sizin için zor bir iş ise tek yapmanız gereken birkaç bavul bularak temizlemek ve evinizin bir köşesinde onlar için bir alan yaratmak. Üst üste koyacağınız bavulları sehpa veya komodin olarak kullanabilir, içlerini de ıvır zıvırla doldurabilirsiniz.

eski-bavul-diy-10
Biraz daha zoru sevenler bavuldan yapılmış pufları deneyebilir. Benim favorim ise kesilerek raf olarak değerlendirilen eski bavullar. Eski bavulları raf haline getirmek için yardım almanız şart ama bence sonuç şahane. Eğer eski bavullara evinizde yer açmak istiyorsanız yapabileceğiniz çok şey var. Bavulunuza çiçek dikseniz bile şahane görünecektir. Kısacası bahanalerin arkasına saklanmadan harekete geçin. Eski bavullardan yapılan kendin yap projeler galeride sizi bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz