Eskiden duvarlarında tabakların asılı olduğu evler vardı. Aslında çocukluğumda bizim evin duvarlarında da antika tabakların asılı olduğunu hatırlıyorum. Yavaş yavaş yok olan bu moda ev dekorasyonuna geri döndü. Şimdi duvarlara tek bir tabak asmak yerine tabak kolajları yapmak çok moda. Bir süre önce duvarlar çerçevelerle dolmaya başlamıştı. Şimdi bu akım tabaklara sıçradı desek yeridir. Düşününce en çok yemek odasına ve mutfağa yakıştırdığımız tabaklar çoktan yatak odalarına kadar sıçramış bile.

Duvarda Tabak Dekorasyonu

Duvarları tabaklarla donatırken renk ve desen uyumu gerçekten önemli. Bu uyumu yakaladığınızda evinize sıcacık ve seyrine doyum olmayan bir köşe katmış olacaksınız. Tabak kolajlarından ortaya çıkan sonuçlar o kadar başarılı ki sizin için resim seçerken bile kendimi kaybettim sanırım. Şimdi bu tabak meselesi aklıma fena halde takılmış durumda. Yemek masamın arkasındaki boşluğu doldurmak için şahane bir kolaj yaratmam gerekecek. İşte bu aşamada o güzelim tabakları nereden bulacağım konusu aklıma fena halde takılıyor. Çünkü güzel bir tabak kolajı yapmanın yolu güzel tabaklardan geçiyor. İnternette biraz araştırma yapınca yurt dışında duvara asmak için hazırlanmış tabak setleri bile bulabileceğinizi belirtebilirim. Biraz eBay’de kaybolun bakalım neler çıkacak? Duvarları tabaklarla kaplamaya karar verdiyseniz örneklerden ilham alarak farklı dizilimler deneyebilirsiniz Askeri bir düzende eşit aralıklarla mı yoksa tamamen dağınık mı olacağı size kalmış. Örneklerde farklı şekiller verilmiş hatta kesilmiş tabaklar bile bulabilirsiniz.

porselen-tabaklar-duvara-21

Duvarlara asmak için seçeğeniz tabaklar porselen, seramik, hasır hatta mika bile olabilir. Burada önemli olan evinize uyması ve size neşe katması. Belki evde tek kalan tabakları değerlendirmenin veya ailenizden yadigar kalmış ama kullanmaya kıyamadığınız tabakları gün ışığına çıkarmanın vakti gelmiştir. Duvarları tabaklarla kaplamadan önce bir ilham için resimlere göz gezdirmenizi öneriririm;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz