Geri dönüşümün en güzel hali bu olsa gerek. Doğadan topladıklarımızla eve yılbaşı ruhu katmaya hazırız. Yılbaşı çelengini yapmadan önce alışverişe değil, güzel bir doğa yürüyüşüne çıkmanız gerekiyor. Biz malzemeleri toplamak için İzmir’deki Kent Ormanı’nı tercih ettik. Buradan budanmış çam dalları, dikenler, yapraklar, kuru ağaç dalları topladık. Kozalaklar ise her ormana gittiğimde topladıklarım arasında. Kısacası bu yılbaşı çelengini yapmak için para harcamaya da, doğaya zarar vermeye de gerek yok. Aslında doğruyu söylemem gerekiyor. Yılbaşı çelengi bana 1 TL’ye geldi. Çünkü söğüt dalı bulamadığımdan çemberi kendim yapmak yerine ahşap kasnak kullandım.

Yılbaşı çelengini yapmak için malzemeleriniz hazır olduğunda nasıl yaptığımızı anlatan videomuzu izleyin. Umarım bu video size ilham verir. Çünkü malzemelerimizi topladığımızdan sizin çelenginiz de sizi yansıtan bambaşka bir hal alacaktır.

yilbasi-susu-yapimi

Videomuzu beğendiyseniz Youtube kanalımıza da bekleriz. Abone olarak yeni projeleri takip edebilir, yorumlarınızla istediğiniz projeleri bize iletebilirsiniz;)

yilbasi-celengi-yapimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz