En iyi kendin yap proje, evde kalanları değerlendirdiğin kendin yap projedir demiş eskiler. (Az önce uydurdum) Neyse daha önce eski dantellerle dreamcatcher yaparak sizinle paylaşmıştım. Bu sefer evde kalan yün ipleri değerlendirerek yepyeni bir düş kapanı daha yaptım. Yapımı çok basit olan bu proje aynı zamanda bir süredir trend olan yün duvar süslerine de güzel bir alternatif olabilir.

diy-yun-dreamcatcher-09

 

Ben hazırladığım düş kapanlarını Ozan’ın doğum odasında değerlendirmeyi tercih ettim ancak en kısa sürede ev dekoruna da yün dreamcatcher eklemeyi planlıyorum. Bu basit proje için sadece ahşap kasnağa ve evde kalan yün iplere ihtiyacınız olacak. Benim gibi örgü özürlüyseniz anne ve anneanne evlerinde aradığınızı bulacağınıza eminim.

diy-yun-dreamcatcher-01

Öncelikle yünlerden bir renk paleti hazırladım. Birbirinden çok alakasız her rengi aynı yerde kullanmak yerine kendi zevkime uygun iki farklı renk paleti oluşturdum. Eğer yapacağınız düş kapanının normalden daha karışık görünmesini istemiyorsanız kesinlikle renk paleti oluşturmanızı tavsiye ediyorum.

diy-yun-dreamcatcher-02

Ahşap kasnağı alarak yün ipleri içeriden ve dışarıdan geçirerek dolamaya başlıyorum. Orta kısmında her rengi kullanmak yerine üç renk kullanmayı tercih ettim. İstediğim sıklığa ulaşıncaya kadar yünleri dolamaya devam ediyorum.

diy-yun-dreamcatcher-03

Dreamcatcher’ın alt kısmı için yünleri üç kat halinde keserek bağladım. Böylece daha yoğun ve güzel bir sonuç elde ettim. Aslında bu düş kapanını yapmaya başladığımda planım yünlere ahşap boncuklar ve deriler eklemekti. Ancak bittikten sonra bu sade hali daha çok hoşuma gitti.

diy-yun-dreamcatcher-04 diy-yun-dreamcatcher-05 diy-yun-dreamcatcher-07diy-yun-dreamcatcher-06

Haydi, kolay gelsin;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz