Ailemizin yeni üyesi Ozan için doğum hediyelerini düşünürken aklıma beton saksılar geldi. Sukulentlere çok yakışan beton saksılar hem orijinal hem de tarz bir doğum hediyesi olabilirdi. Fikrimi yeni anne Nilay ile paylaştığımda çok beğendiğini söyleyince çalışmalara başladık. Bir süre önce beton saksının nasıl yapıldığını adım adım anlatmıştım. Bu sefer seri üretime geçeceğimizden:) kalıp olarak plastik bardakları tercih ettim. Bu aşamada en çok dikkat etmeniz gereken şey saksınızın inceliği. Çok ince yaptığınızda betonda çatlama ve kırılmalar meydana gelebiliyor. (evet, benimkiler çatladı)

beton-saksi-sukulent-01

Saksıları hazırlama aşamasını tamamlayınca Eser’le beraber Ozan’a özel etiketler tasarladık. Beton grisinde kolay farkedilir olması için kara tahta efektine sahip etiketler hazırladık. Sukulentleri ise toplu olarak satın aldık.

beton-saksi-sukulent-06

Sukulentleri saksılara diktikten sonra birkaç küçük dokunuş daha yaparak hediyeliklerimizi son haline getirdik. Öncelikle hem toprağı kapatması hem de daha hoş görünmesi için çiçek diplerine kara yosunu ekledim. Hazırladığımız etiketleri ise kendir ipiyle beton saksıların etrafına doladım. Etiketler beraber topladığım tohum ve kabukları da süsleme için kullandım. Özellikle çevrenizde manolya ağacı varsa çiçeklerinin dökülen tohumlarını gözden kaçırmamanızı tavsiye ederim.beton-saksi-sukulent-05

Eğer beton saksılardaki sukulentleri bir süsleme için hazırlarsanız yosun yazı nasıl yapılır? projemize de göz gezdirmelisiniz. Çünkü yozun yazılar beton saksılarınıza çok yakışacak.

beton-saksi-sukulent-03 Bu minik beton saksılar evlilik hediyesi olarak bile değerlendirilebilir. Biz kendiniz yapın diye tüm detayları paylaşıyoruz ama yapamam, uğraşamam diyenler bize mail adresimizden ulaşarak sipariş verebilirler.

beton-saksi-sukulent-04

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz