Yaz yaklaştıkça deniz-kum-güneş heyecanımız artıyor. Bugün kendimi yaza hazırlamak için deniz ve kumsal temalı ev dekorasyonlarına göz atmaya karar verdim. Özellikle yazlıklar için şahane bir seçim olacak deniz temasını şehirdeki evinize de taşıyarak daha rahat ve keyifli bir yaz geçirebilirsiniz.

deniz-temali-dekorasyon-00

Denizin rahatlatıcı özelliklerini evinize taşıyarak atmosferi daha sıcak hale dönüştürebilirsiniz. Deniz temalı dekorasyon örneklerine baktığımızda başrolü mavi ve beyaz renklerinin aldığını görüyoruz. Mavinin hemen her tonu denizin farklı saatlerdeki dönüşümünü akla getirdiğinden bu tema için vazgeçilmez. Özellikle beyaz-mavi çizgili kumaşlardan yardım almanız şart. Beyaz ve mavi renkleri naturel ahşap ve toprak renkleriyle  çok uyumlu olduğundan işinizi çok kolaylaştıracak. Deniz temasını güçlendirmek için deniz kabuğu, deniz yıldızı, deniz feneri gibi objelerden yardım almanız gerekiyor. Bu aksesuarları kolayca bulacağınıza eminim.

deniz-temali-dekorasyon-27

Deniz temalı dekorasyonunuz için kendin yap projeler peşindeyseniz yeşil cam, halat, balık ağı gibi kolay bulunan eşyalardan yardım alabilirsiniz. Duvarlara çapa ve dümen gibi denizi anımsatan aksesuarlar takılabilir. Teknelerde kullanılan aydınlatmalardan avizeler yapılabilir. Deniz temalı dekorasyonda ahşap eşyalar ve aksesuarlar olmazsa olmazlardan ancak olabildiğince naturel renk ve dokular tercih edilirse temanız daha da güçlenecektir. Deniz temalı dekorasyon örneklerinde oturma odaları ve yatak odalarına öncelik verdik. Siz örneklerden yola çıkarak eve yazı getirmeye başlayın. Baktınız denizde olmak hoşunuza gidiyor, tüm evi dönüştürürsünüz olur biter;)

deniz-temali-dekorasyon-03

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz