Hayatımıza inanılmaz bir hızla giren sukulentler şimdilerde tam bir salgına dönüştü. Evlerde, bahçelerde ve düğünlerde karşımıza çıkan sukulentler dekorasyonun yeni vazgeçilmezlerinden. Peki sukulentleri neden bu kadar çok sevdik acaba?

Sukulent Dekorasyonu

  • Öncelikle yüzlerce çeşidiyle gözlerimizi kamaştıran sukulentler, bakımı kolay olduğu için herkes tarafından kolayca yetiştirilebiliyor.
  • Sukulentler yaprak dökmediği için evin her köşesinde gönül rahatlığıyla bakılabiliyor.
  • Çok az bir toprakla bile yetişebilen sukulentler, küçük bir kahve fincanında bile yaşayabiliyor.
  • Sukulent teraryumları oluşturarak evinizde minimalist bir bahçe yaratmanızı sağlıyor.
  • Dikey yetiştirilebilen sukulentleri çerçevelere yerleştirerek kendi sanat eserinizi yaratabilirsiniz.
  • Ev eşyalarını sukulentlerle daha güzelleştirebiliyorsunuz. Örneğin sehpa gibi ev eşyalarına cam bir sukulent akvaryumu ekleyerek hem işlevsel hem de göz zevkinizi okşayacak kendin yap objeler yaratabiliyorsunuz.
  • Yakınlarınıza kendi ellerinizle dikeceğiniz sukulentleri hediye edebilirsiniz. Örneğin deniz kabuklarına dikeceğiniz küçük sukulentler harika bir yaz hediyesi olabilir.
  • Sukulentler kolay yavrulamalarıyla biliniyorlar yani bitkiniz çoğaldıkça evinizin farklı alanlarını kolayca yeşillendirme fırsatı buluyorsunuz. Aslında sukulent salgınının bu kadar hızlı yayılmasının temel sebebi de bu.

sukulent-dekorasyonu-13

Sukulentleri evimde nasıl kullanırım diye düşünenler için en beğendiğim örnekleri bir araya topladım. Sukulentleri en sevdiğiniz köşelere dikmeye başladıkça farklı türlerinin peşine düşmeye başlıyorsunuz. Özellikle çiçek yetiştirme çiftliklerinde farklı türlerini bulabileceğiniz sukulentleri internetten satın alabileceğiniz siteler de mevcut. Eğer birden fazla arkadaş sukulent çeşidi peşine düştüyseniz farklı türlerini satın alıp, yavruladıkça paylaşmanızı öneririm. Bu salgından kaçış yok, hemen önlemlerinizi alın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz