Fotoğraf Köşesi

Hepimiz biraz bıksak bile konuşma balonu kullanmaktan kendimizi alamadık. Ama biz konuşma balonlarımızı kendimiz yaparak kişiselleştirdik. Çerçeve olayına yeni bir boyut getiren Kıvanç’ın izlenme rekorları kıran Youtube çerçevesi de güzel detaylardan biri olarak aklımıza kazındı.

Kendin Yap Düğün Fotoğraf Köşesi

Aslında fotoğraf alanı için kumsalda şezlonglar, saz etekler ve çiçek kolyeleriyle ufak bir Hawaii ortamı yaratmak istemiştim ama bırakın bu detaylarla uğraşmayı düğün günü saçımı yaptıracak vaktim bile kalmadı. Neyse fikri beğendiyseniz alın kullanın bence;)

Düğün Hatıra Çerçevesi

Düğün Davetiyeleri

Düğün davetiyesi

Biz koştururken Kıvanç düğün davetiyelerini ve düğün hediyelerinin etiketlerini tasarlardı. Düğün hediyeleri için Sezen, Çeşme’nin atmosferine uygun olan sakız reçeline karar verdi. Kıvanç ise düğünün renklerine ve çiftimizin isteklerine uygun şahane bir davetiye tasarladı. Davetiyedeki köpek kim diye merak edenler varsa kendisi aşkı Ateş’i Sezen’e kaptıran Sheilah kızımız oluyor. Neyse Sheilah’nın duruma adapte olması 5 dakika falan sürdü zaten. Şimdi onlar mutlu bir aile.

El Yapımı Düğün Hediyeleri

Şeker Büfesi

 

Kendin Yap Şeker BüfesiŞeker büfesi olmazsa olmaz. Konukların en çok ilgi gösterdiği alan kesinlikle şeker büfesi oluyor. Şeker büfesi için Sezen’le beraber tahminen 50 kilo civarı şeker, jelibon almamışız gibi Pınar’ın getirdiği devasa lolipoplarla şeker büfemiz son halini aldı. Külahlar, kürekler, çiçekler, şeker kavanozlarıyla süslediğimiz şeker büfesinin köşesine konukların dileklerini iletebilmesi için bir anı köşesi daha yarattık. Eski şarap şişeleri ve not kağıtlarıyla denize atılan mesaj şişesine gönderme yaptık.

kendinyap--sahil-dugunu-hikayesi-27

Nikah Takı ve Çiçekler

Nikah takı süslemeNikahın kıyılacağı alanı planlamaya gelince bizi bir kararsızlık ve güvensizlik aldı. Yapabilir miyiz, edebilir miyiz derken gelin takını kiralamaya karar verdik. Arka planda deniz olacak şekilde bir kilise düzeni kurduk. Ama bu kararımızdan biraz pişmanlık duyduğumu söylemem gerekiyor. Hatta takı kurmaya gelen arkadaşlar yaptıklarımızı görüp “takı neden siz yapmadınız daha güzel yapardınız” dediklerinde bu düşüncemden emin oldum. Nikah takını ve organizasyonda kullandığımız çiçekleri Çınarlı bölgesinde kısa bir tur atarak seçtik. Bu bölgede toptan çiçekçileri ve düğün organizasyonu için kiralama yapan firmaları bulabilirsiniz. Kısacası kendi düğünün kendin yapacaksan tüm şehri bir baştan bir başa kat edeceksin;)

Nikah takı düş kapanı

Gelinlik, Çiçek ve Gelin Saçı – Makyajı

Gelinlik seçimi

Sezen gelinliğini İzmir Vakko’dan seçti. Uzun kuyruklu, dantel Pronovias gelinliğin en sevdiğim detayı üstündeki dantel eteğin çıkartıldığında içerisindeki balık eteğiyle kullanılabilmesiydi. Böylece kaşla göz arasında Charlie’nin Melekleri tadında bir gelinlik değişimi yaşandı;) Sanat eserini andıran gelin çiçeği ise Mon Jardin tarafından hazırlandı.

Mon jardin Gelin buketi

kendinyap--sahil-dugunu-hikayesi-31

Biz Sezen’le kuaför özürlü olduğumuzdan kuaförü ayarlama işi Pınar’a kaldı. Saç ve makyaj işleri Çeşme şubesi bulunan Key Kuaför‘e devredildi.Gelin saç ve makyajı

Zaman yaklaştıkça kendi düğünümden daha fazla heyecanlanmaya başladım. Hiç abartmıyorum rüyalarımda falan sürekli düğün görüyordum. Son güne kadar devam eden hazırlıklardan sonra kendimizi düğünden iki gün önce Çeşme’ye atarak tatil yapma fırsatı bulduk.

Çeşme'de sahil düğünü hikayesiDüğün günü ise hiç bitmeyen bir koşuşturmaca arasında herkesin “Yeşim, yeşim, yeşim” dediğini hatırlıyorum. Tabii ben de Eser başta olmak üzere hepsine emirler yağdırmış olabilirim. (gerçekten hatırlamıyorum) 40 derece sıcaklığa, Fun Beach çalışanlarının pek yardımsever olmayan tavırları karışınca işimiz gerekenden daha uzun sürdü ve hayal ettiğimiz detayların bir kısmı aksadı. Düğün hazırlıkları yorucu ve biraz stresli geçse bile geriye dönüp bakınca aklımda kalanlar yardıma koşup gelen arkadaşlarımızın tavırlarıydı.

kendinyap--sahil-dugunu-hikayesi-21

Elinde hortumla mekanı yıkayan Tolgay’ı, ben düğüm atamıyorum dese de sınırlarını zorlayan Mehmet’i, elinde birasıyla hallederiz tavırlarındaki Görkem’i, yanında silikon tabancasıyla gelerek ödülü hak eden İrem’i, elinden her iş gelen yetenekli ve pozitif insan Şifem’i, mekandaki sandalye minderlerinin pis olduğu ve değiştirilmesi konusundaki azimli tavırlarıyla Aras’ı, tatile gelip düğün ekibinin tam destekçisi olan Evren‘i ve Nilay’ı, kısa bir süre önce tanışmamıza rağmen hemen duruma ayak uydurarak Ali’yle iyi bir ekip çalışmasına imza atan Seda’yı, ne iş versem hemen yapan, üstüne üstlük şeker büfesi kurulurken kendini tutan Mu’yu, tüm gün arabayla sağa sola koşturarak Sezen’le Ateş’e yakın destek veren Pınar’ı, Emir’i ve Kıvanç’ı, neye kalkışsam en büyük destekçim olan Eser‘i hatırladıkça kendi kendime gülümsüyorum. Bu saydığım isimler sizin için bir anlam ifade etmese bile benim için her yardıma ihtiyaç duyduğumda gözüm kapalı arayabileceğim ve koşup geleceklerine emin olduğum insanlar. İşte böyle güzel insanlarla gerçekleştirdiğimiz düğün organizasyonumuz sonrası herkesin yüzü gülüyordu. Daha sonrasında Tarzmeselesi olarak düğün organizasyonu konusunda teklifler bile aldık ama henüz teklifleri değerlendirme aşamasındayız;)

Tarzmeselesi düğün

Çocukluk arkadaşlarımızın bu özel gününü ve hazırladığımız mekanı harika karelerle ölümsüzleştiren fotoğrafçı Hakan Özfatura’ya ve hazırladığı düğün videosuyla facebook’ta küçük çaplı bir hit rekoru kıran Murat Akar’a ayrıca teşekkürler!

Sezen & Ateş’in Düğün Hikayesi from Murat Akar on Vimeo.

Fotoğraflar: Hakan Özfatura

Video: Karton Film – Murat Akar

Mekan: Çeşme Fun Beach Club

Düğün Davetiyesi: Kıvanç Gülhan

Konuşma Balonları: Eser Tan

Gelinlik: Pronovias

Gelin Çiçeği: Mon Jardin

Gelin Saçı ve Makyaj: Key Kuaför

Nikah Takı: Bep Organizasyon

Düğün Pastası: Reyhan Pastanesi

Organizasyon: Tarzmeselesi

[vc_button title=”Hikayenin ilk bölümünü okumadıysan hemen peşimden gel;)” target=”_self” color=”#000000″ size=”size_large” href=”https://tarzmeselesi.net/cesmede-bir-sahil-dugunu-hikayesi-bolum-1.html”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz