Cannes 2013 Film Festivali bu seneki ihtişamıyla bir hafta boyunca hepimizi etkisi altına aldı. Ünlü yıldızların kırmızı halı geçişlerindeki kıyafet seçimlerine kısa bir süre önce göz atmıştık. Şimdi sıra yıldızlara yakından bakmaya geldi. En az kıyafet seçimi kadar önemli olan saç ve makyaj için kim ne seçimler yaptı? Yıldızların saç ve makyaj detaylarına indikçe 2013 makyaj trendlerine bolca rastladık.

Bu senenin favorisi örgüler kırmızı halının popüler saç modelleri arasına girdi. Özellikle romantik bir görünüm peşinde koşanlar örgü saçlarıyla hem romantik hem de şık bir görünüm sergilediler. Örgü saçlarıyla karşımıza çıkan yıldızlar Freido Pinto, Berenico Bejo, Fan Bingbing

cannes-2013-orgu-sac

Kırmızı Halı ışıltısını yansıtmak için tercih edilen geniş dalgalı saçlar yıldızların vazgeçilmezleri olarak kendini gösterdi. Geniş dalgaları sağ veya sol tarafına alanlar arasıda Cara Delavinge, Joan Smalls ve Jessica Chastain vardı.

cannes-2013-dalgali-saclar
Bu sene Cannes’ın parlayan yıldızı jüri üyesi Nicole Kidman‘dı. Görevinden ötürü kırmızı halının müdavimi olan oyuncu seçimleriyle en beğendiklerimiz arasındaydı. Kurdele taktığı dağınık saçlarının yanında Mohikan görünümlü modern saçı da şahaneydi.

cannes-2013-nicole-kidman-sac
Great Gatsby’nin yıldızı Carey Mulligan kırmızı halıya her gelişinde sade ama zarifti. Açık renk pürüzsüz tenini maskelemeden gözlerini ve dudaklarını ön plana çıkaran seçimler yaptı.

cannes-2013-carey-mulligan-makyaj
2013 makyaj trendleri arasında öne çıkan pop dudaklar kırmızı halının tercih edilen seçimlerindendi. Dudaklardaki renk seçimlerinde nude ve kırmızı bolca karşımıza çıktı. Genel olarak saç ve makyaj seçimlerinde doğallığın ön planda olduğu çok şık ve zarif bir festival geçirdik. Özellikle yazın sayısı sürekli artan düğün davet ortamlarında saç ve makyaj seçimleri yaparken yıldızlardan ilham almak iyi bir seçenek olabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz