Balkon sezonu açılmıştır! Şimdi balkonları renklendirme ve neşelendirme zamanı geldi. Bugün balkonunuz için kendi ellerinizle yapabileceğiniz birbirinden güzel projeleri araştırdık. Yine pratik olmasına rağmen ortaya şahane sonuçlar çıkartacak fikirler bulduk.

Kendin Yap Balkon DekorasyonuBalkonun en önemli avantajı kullanacağınız objeleri daha salaş parçalardan seçebilme özgürlüğü. Örneğin eski bir kilim, artık kullanılmayan eski bir tencere veya cam su şişeleri balkon ve bahçelerde yeniden hayat bulabilir. İsterseniz eski meyve kasaları veya ağaç kütükleriyle kendinize çiçeklikler ve sehpalar üretebilirsiniz. Balkonlarda ufak dokunuşlar yaparken size mutlaka gerekecek temel bir kaç malzeme var. Ahşap boyası ve fırçalar, biraz halat, kuru dal parçaları ve eski kumaş parçaları.

kendin-yap-balkon-08

Biz de eski eşyaları balkona atmak gibi kötü bir huy vardır. Madem eski eşyaları atmaya kıyamıyor ama balkonda çürümeye bırakabiliyorsunuz, o zaman o eşyaları değerlendirmelisiniz. Örneğin eski şifonyerlerden, kapılardan ve çerçevelerden çiçeklikler yapabilirsiniz. Eşyaları farklı amaçlarla kullanmak hem sizi hem de misafirlerinizi şaşırtacak ve ortama dinamizm katacaktır. Size ilham vereceğini umduğumuz eğlenceli kendin yap projeleri galeriden görebilirsiniz. İlhamı aldıktan sonra çok daha güzellerini yapacağınıza ise eminim.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz