Balkon-Dekorasyonu-17

Havalar ısınıyor balkonlara çıkmaya çok az kaldı. Şehrin ortasında az da olsa hava almamızı sağlayan balkonlar, pek çok kişinin en sevdiği kaçamak mekanı. Baharın neşesini hemen hissedebileceğiniz balkonlar için renkli dekorasyon fikirlerini buraya topladık. Tarzınıza göre seçeceğiniz balkon mobilyaları ve aksesuarlarıyla herkesin kıskanacağı bir mekan yaratmanız mümkün. Balkonunuz küçükse sakın vazgeçmeyin. Uygun aksesuar seçimiyle güzel bir balkon dekorasyonu yapabilirsiniz. Galeride farklı balkonlar için onlarca yaratıcı örnek sizi bekliyor. İşe koyulmadan önce biraz ilhamın zararı olmaz 😉

Balkon-Dekorasyonu-52

Balkondaki renkli dokunuşlara kuşkusuz bitkilerle başlıyoruz. Balkonda rengarenk çiçekler ve sarmaşıklarla en önemli etkiyi yaratmış olacaksınız. Balkonun sıcak bir atmosfere kavuşmasını sağlayan bitkiler olmazsa olmazlardan.

Balkon-Dekorasyonu-62

Bitkiler için zengin saksı seçenekleri var. Galvaniz, seramik, toprak, ahşap gibi materyallerden üretilmiş her renk saksı bulmak mümkün. Ucuza alacağınız saksıları kendiniz renklendirerek daha ekonomik bir yol seçebilirsiniz. Boyama, kumaşla kaplama, mozaikleme gibi onlarca yöntemden birini deneyebilirsiniz.

Balkon-Dekorasyonu-47

Bitkileri saksı yerine ahşap kasalarla ve paletlerle hazırlanmış farklı ortamlarda yetiştirebilirsiniz. Eski bir meyve kasası veya eski bir çekmece çok yaratıcı bir görüntü yaratabilir.

Balkon-Dekorasyonu-46 Balkon-Dekorasyonu-50

Balkon-Dekorasyonu-65

Balkon zeminin ahşap kaplamak bir anda atmosferi değiştiren bir dokunuş. Hazır alıp yerleştirebileceğiniz ahşap zeminler balkonlarda hoş bir görüntü yaratıyor.

Balkon-Dekorasyonu-24 Balkon-Dekorasyonu-27

Zeminde kilim veya halı kullanmak yine çok güzel bir görüntü yaratıyor. Bu görüntüyü yer minderleri ve kırlentlerle destekleyin.

Balkon-Dekorasyonu-14 Balkon-Dekorasyonu-55

Işıklandırma için mum veya kandillerden kullanın. Mum ve kandiller hem dekoratif olarak hoş bir görüntü yaratıyor hem de verdikleri loş ışıkla balkona çok uyuyor. Az ışık veren sıralı ışıklarla balkonunuz çok neşeli görünecektir.

Balkon-Dekorasyonu-03 Balkon-Dekorasyonu-23

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz