Modayı takip etmek zordur. Eğer bahçe dekorasyonunda yeni akımları takip etmekten yorulduysanız, sizin için modası geçmeyecek önerilerimiz var. Bahçe dekorasyonunuza dinamik bir hava katacak bu öneriler sayesinde modanın kurbanı olmaktan kurtulun ve açık alanların tadını çıkartın.


Kuş Kafesleri Geçtiğimiz günlerde senenin en favori dış mekan trendi olan kuş kafeslerinden bahsetmiş ve kullanım örneklerine göz atmıştık. 2012 senesinde nereye baksak gördüğümüz kuş kafesleri farklı işlevler için kullanılabileceği gibi sadece dekor amaçlı da kullanılabilir.  Kuş kafesleriyle şahane çiçek aranjmanları yapabilir, aydınlatma ünitesi yaratabilir hatta sofranızı süsleyen bir servis aracı haline getirebilirsiniz. Eskitme ferforjeden yapılan renkli kuş kafeslerinden tercih ederseniz senenin modasını yakalamış olursunuz.

Eskitme Ferforje ve Ahşap: Eğer yolunuz Mudo Concept’e düştüyse bu akımla çoktan tanışmışsınızdır. Çünkü mağazanın hemen her köşesi ferforje masa, sandalye ve aksesuarlarla dolu. Eskitme tekniğiyle hazırlanan ferforje takımlarda favori renk ise beyaz. Rengarenk bir bahçenin ortasında duran zarif beyaz bir takımın yerini başka birşey alamaz.

Ahşap mobilyalara baktığımızda yine eskitme ürünler göze çarpıyor. Bahçeniz için alışverişe çıkarsanız eskitme parçaları tercih edin ya da eski takımınızı eskitme yöntemiyle yenileyin. Eskitme ürünlerin modası asla geçmez.

DIY (Kendin Yap) Objeler: Tüketim çılgınlığı karşısında duran trendlerden biri DIY yani kendin yap. Beğendiğiniz ürünleri veya hayalini kurduğunuz tamamen size özel bir eşyayı üreterek dekorasyonunuza çok özel bir dokunşta bulunabilirsiniz. Size has dokunuşların modası ve verdiği haz asla geçmez. Çok özel parçalarla bahçe dekorasyonunu çok özel hale getirebilirsiniz. Hemen başlamak isteyenler blogumuzun nasıl yapılır? kategorisinden bir proje seçerek işe başlasın.

Cam Kavanoz Aksesuarlar: Her renk cam kavanozlar her yerde karşımıza çıkıyor. Özellikle yeşil cam olanları bahşeye ve balkona çok yakışıyor. Kavanozları saksı ve mumluk olarak değerlendirin. Farklı boyut ve formlarda alırsanız daha dinamik bir hava yaratırsınız.

Tarzları karıştırın: Eskiden bir tarza bağlı kalmak ve tüm aksesuarları buna göre seçmek modaydı. Günümüzde ise tekdüze olan herşey demode. Bahçenizde farklı materyaller kullanın. Ahşap masanızı ferforje sandalyelerle tamamlayın. Kumaş minderler ve cam aksesuarlar kullanmayı ihmal etmeyin.

Daha fazla ilham için hemen galeriye göz atın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz