Anneler Günü’nü atlattığımıza göre sıra Babalar Günü‘ne geldi. Babalar için el yapımı hediyeler araştırırken biraz daha zorlandık. Ne de olsa anneleri renklerle kandırmak kolay ama duygularını daha az ele veren babalar için neler yapsak?

Öncelikle Babalar Günü için yapacağınız hediyelerde maskülen detaylara önem vermek gerekiyor. Bunu yaparken babaların hobilerinden yararlanabiliriz. Balık tutmak, top oynamak, maç seyretmek, marangozluk, mangal yapmak… Örnekleri çoğaltmak mümkün ancak babanızın en zevk aldığı aktiviteyi bulup buna göre bir el yapımı hediye hazırlarsanız oyuna 1-0 önde başlarsınız.

Bazen basit fikirlerin en etkili hediyeleri ortaya çıkardığını unutmayın. Çoğu zaman aile fotoğraflarıyla yapılmış el yapımı hediyeler en güzel hediyeler arasına girebilir. Fotoğraflarla yapabileceğiniz güzel örneklerden biri ailenin en yeni ve en eski kuşağını birleştiren bu fotoğraf çalışması.

babalar-gunu-hediyeleri-01

Eğer bu seçenek size uygun değilse aile ağacınızı hazırlayabilirsiniz. Bunu yaparken gerçek ağaç dalları kullanmak şahane bir fikir. Eski fotoğraf negatiflerinden yapılmış aydınlatma hem şık hem de hatıralarla dolu.

babalar-gunu-hediyeleri-07

Babanızın vazgeçemediği içkileri var mı? İçki şişelerinden şahane bir abajur yapmaya ne dersiniz? İçki şişesini seçtikten sonra en uygun şapka rengine karar vermeniz yeterli. Eğer elektrik işlerinde çok yetenekli değilseniz malzemelerinizle bir elektrikçinin yolunu tutun.

DJ’liği hobi olarak yapan bir baba için legolardan yapılma bir kabin eşsiz olacaktır. Eğer çocukluğunuzdan kalma legolarınız duruyorsa kabini bunlarla yapın ki hediyenin manevi değeri artıkça artsın. Legolardan pek çok fikir üretebilirsiniz. O yüzden bırakın legolar size ilham versin.

Eminim babanızın disketlerle dolu bir geçmişi olmuştur. Eğer bilgisayar ve oyun meraklısı bir babanız varsa disketlerden yapılmış bu masa tam ona göre. Eski disket bulmak için biraz gezinmeniz gerekebilir. Disketleri bulduktan sonra babanızın çalışma masasına göre bir cam kestirmeniz gerekecek. Babalar Günü’nden önce disketleri dizip üzerine camı yerleştirirseniz en güzel sürprizi siz yapmış olursunuz.

Eskiden baba koltukları çok meşhurdu. El yapımı baba koltuğu çok zahmetli olur ancak babanızın en sevdiği koltuğu kendi ellerinizle kaplamak güzel bir hediye olabilir. Kaplama şi biraz zahmetli, o yüzden son ana bırakmazsanız iyi olur. Annelerden onay almayı da sakın unutmayın. Koltuk nasıl kaplanırmış diye merak edenler ne hallere girdiğimizi görsünler.

Babanızın atmaya kıyamadığı eski tişörtleri varsa gizli bir operasyonla bunları ele geçirin. Ailedeki diğer üyelerin eski tişörtlerini de toplayın. Bu tişörtleri birleştirerek bir yatak örtüsü yapın. Nasıl mı?

Babaların saklamaya meraklı eski dergileri vardır. Hiç kapakları açılmayan bu dergiler anneleri çıldırtmak için yıllarca saklanır. Şimdiki el yapımı Babalar Günü hediyemiz hem anneleri hem de babaları memnun edecek türden. Eski dergileri, bu dergilerin boyutunda hazırlanmış ahşap dayanağı, küçük bir yastığı ve iki adet deri kemeri alıp birleştiriyoruz. Böylece dergiler saklanmaya devam ederken kendi ellerinizle yaptığınız bir baba taburesi! elde ediyorsunuz.

Maskülen bir hediye yapmaya kararlıysanız hemen tesisat boruları aramaya başlayın. Son dönem dekorasyonunun vazgeçilmezlerinden olan tesisat borularıyla askılık, kitaplık, aydınlatma gibi eşyalar üretebilirsiniz.

babalar-gunu-hediyeleri-03

Minimalist bir babanız varsa bu askılığa bayılacak. Kalın bir ağaç dalını kafanıza göre renklendirip veya sadece vernikleyerek halatlarla babanızın çalışma odasına sabitleyin. Bundan daha şık bir el yapımı askılık düşünemiyorum.

babalar-gunu-hediyeleri-02

Modayı takip eden tarz bir babanız varsa doğru adrese geldiniz. Bu sezon papyonlar çok moda. Babanıza istediğiniz renk ve desende papyonlar hazırlamak isterseniz a beautiful mess’in papyon yapımından ilham alabilirsiniz.

babalar-gunu-hediyeleri-08

El yapımı Babalar Günü hediyenize karar verdiyseniz el yapımı hediye paketi önerilerimize de göz gezdirebilirsiniz.

Babalar Gününüz Kutlu Olsun!

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz