Her yıl farklı bir renk, farklı bir stil moda olurken saçlarda bu değişim furyalarından etkileniyor. Değişiklik yapmayı seven bir kadın için bu akımların dışında kalmak zaten mümkün değil. Saçlarımız daima ön planda olduğu için her gözümüze çarptığında acaba nasıl şekillendirsem veya nasıl boyasam diye aklımıza takılıyor. Bu takıntının sonucu genelde kuaförde dergi karıştırıp saç modeli ararken sonlanıyor. Her sezon değişen saç kesimlerinde 2013’te neler oluyor diye bir yakından bakarsak belki kuaförde kararsızlıkla kestirilmiş ve sonrasında pişman olunan durumlardan biraz uzaklaşabiliriz. 2013 saç kesimleri arasında kendinize en uygun modeli bulmak için trendlere biraz daha yakından bakmamız gerekiyor.

anna-hathaway-sac-kesimi

2013 saç kesimleri arasında dikkat çeken en önemli trend kısa saç modelleri. özellikle dönemsel bir etkiye sahip nostaljik kesimler bu senenin en iddialı seçimi olabilir. Anne Hathaway gibi uzun saçlarıyla tanınan bir kadının bile kısacık saçlarıyla kırmızı halıda salındığını gören pek çok kişi kuaförün yolunu tutmuştur sanırım. Ama benim favorim kısacık sarı saçlarıyla seksiliğine seksilik katan Charlize Theron‘un saç kesimi. Bu iki ünlü ismin seçimlerinden de görebileceğiniz gibi kısa saçlar aslında çok seksi. Seksi görünmesindek en önemli etken ise iddialı oluşu.

charlize-theron-hair

Tabii ki kullanım açısından düz saçların kısa modelleri tercih etmeleri çok daha kolay bir alternatif iken; işinin uzmanı bir makastan çıkan dalgalı, hatta kıvırcık saçta bile kısa saç kullanımı oldukça iddialı ve vazgeçilmez.

Kahküller 2013 saç modellerinde önemli bir yer kaplıyor. Eğer yüz şekliniz düz bir kahküle uygun değilse katlı ve yandan ayrılan saç kesimlerini de tercih edebilirsiniz. Zira son aldığımız haberlere göre yurt dışında sadece kahkül kesen küçük kuaför dükkanlarına bile rastlamak mümkünmüş.

2013-kahkullu-saclar

Bu yılın saç kesimleri arasında en farklı modelleri uzun saçlarda görmek mümkün. Hareketin fazlası ile sergilenebildiği bu saçlarda hacim ile kesim detayları el ele vererek kişinin tüm zarafetini ve saçlarının çekiciliğini ortaya çıkartıyor. Ancak yaz sezonu ile beraber uzun saçlara bakım yapmak şart. Deniz, havuz, güneş derken tüm mevsim boyunca yıpranacak uzun saçlarınızı biraz katlı bir kesim ve yoğun bir nemlendirici bakım ile en iyi haline getirebilirsiniz. Bu yaz podyumlarda gördüğümüz uzun ve doğal saçlar kesim konusunda doğal seçimler yapabileceğinizin en önemli kanıtı.

2013-uzun-saclar

Bob olarak bildiğimiz önü biraz uzun ve arkası hacimli küt saç modelleri dinamik seçimleri seven modern kadınların tercihlerinden. Bu model hem yaz hem de kış için çok uygun bir model. Yazın daha açık renk gölgelerle hareketlenen bu kesim 2013 saç kesimleri arasındaki favorimiz.

2013-bob-sac-kesimi

Saç kesiminizi yaptırmadan önce sizin için en pratik kullanımı sağlayacak modelleri teker teket gözden geçirmenizde yarar var. Saçlarınıza çok vakit ayıramıyorsanız kahküller sizin için yorucu olabilir. Nerede çalıştığınız, nerelerde takıldığınız ve nasıl bir imaj bırakmak istediğinize göre saç kesiminize karar vermek en doğru seçim olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz