20ler-tarzi

Moda tarihinin en şık dönemlerinden biri: 1920’ler. Geçen yıl sessizce podyumlara sızan 20’ler ekolü bugün vizyona giren Great Gatsby sayesinde altın sezonunu yaşıyor. En çok sevilen öykülerden Great Gatsby’nin muhteşem bir kadroyla sinemaya tekrar uyarlanması sayesinde bu sene ışıl ışılız. Baz Luhrmann’ın yönetmenliğinde sinmaya uyarlanan filmin başrollerini Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan ve Tobey Maguire paylaşıyor. 20’lerin ihtişamı ise filmin her detayını sarmış durumda.

graet-gatsby-20ler

2013 Cannes Film Festivali’nin açılış gecesinde galası yapılan film, 20’ler ihtişamını kırmızı halıya taşımayı başardı. Galanın detaylarını 2013 Cannes Film Festivali Kırmızı Halı Kıyafetleri yazımızdan görebilirsiniz. Şimdi sıra bize geldi. 20’ler modasından günümüze taşınan tüm detaylara yakından bakalım.

Işıltı

20ler-tarzi-great-gatsby

Söylemeye gerek bile yok aslında. 20’ler demen ihtişam ve parıltı demek elbiseden ayakkabıya, kolyelerden saç aksesuarlarına kadar her detayın ışıldaması gerekiyor. Işıltısız bir 20’ler stili düşünülemez. Tüm detaylara ve ışıltıya kürk ve otrişleri de ekliyoruz. Madem gösterişliyiz kürkümüz ve otrişimiz eksik kalmasın. Özellikle kış aylarında 20’ler stilini denemek isteyenler sakın ihmal etmesin!

Püsküller

20ler-tarzi-puskuller

2013 yaz trendlerinin ilk sıralarında yer alan püsküller 20’ler tarzını güçlendiren önemli detaylardan. Özellikle etek ve kol detaylarındaki püsküllerle nostaljik bir hava yakalayabiliyoruz. Püsküllerin kattığı dinamizm ise tamamen bambaşka bir konu.

Kısa Saçlar ve Saç Aksesuarları

20ler-tarzi-sac-aksesuarlari 20ler-tarzi-sac-aksesuarlari-01

20’lere dönüp bakınca uzun saçlı tek bir bayan görmek bile imkansız. Saçlarınız uzunsa vak ile dönemin ruhunu yakalayabilirsiniz. Kısa kahküller ve geometrik kesimler ise başrolde. 20’ler stilini yaratırken peruklardan da destek alabileceğinizi unutmayın. Peki ya saç aksesuarları? Büyük taşlar ve tüylerle hazırlanmış ihtişamlı saç aksesuarlarınız yoksa 20’ler modasını yakalamanıza pek imkan yok.

İnciler ve Parlak Taşlar

20ler-tarzi-aksesuar

Uzun inci kolyeler ve ihtişamlı pırlantalar… 20’lerdeki gibi ışıldamak istiyorsanız aşırı lafını unutun, ne kadar parlak o kadar iyi!

Art Deco

20ler-tarzi-art-deco

20’lerde oluşan Art Deco akımının modaya yansıyan yüzü geometrik desenler oldu. Tüm elbisenizi saran büyük geometrik desenler, 20’lere dönmenin en kestirme yollarından. Bu sezon hemen her markada geometrik desenli elbiseler bulabilirsiniz.

20’ler Makyajı

20ler-tarzi-makyaj

20’lerin dramatik görüntüsünü yakalamak için cildinizi parlak ve açık tonlarla aydınlatmanız gerekiyor. Gözlerde koyu renk farlarla dumanlı bir görünüm yaratırken dudaklarınızda parlak renkleri tercih edebilirsiniz. 20’ler makyajını nasıl yapabileceğinizi anlatan videoya bir göz atmanızı öneririm.

 

20’ler Gelini

20ler-tarzi-gelinlikler

1920’ler modası tabii ki gelinliklere de sıçradı. Gelinliklerde ışıltılar ve 20’lerdeki kesimler giderek artıyor. Gelinlerin tercih ettiği aksesuarlar arasında bu yaz en çok saç bantlarını, inci kolyeleri ve ışıltılı taşları görür olduk. Hemen her gelinlik koleksiyonunda bir ya da iki tane 20’ler tarzı gelinlik bulmak mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz