Gelinlik denince ilk akla gelen model straplez gelinlik desek herhalde kimse itiraz etmez. Omuzları ve sırtı açıkta bırakan, boynu olduğundan daha uzun ve ince gösteren ve gelinlik aksesuarları konusunda gelinlere özgürlük tanıyan straplez modeller pek çok gelin adayının ilk alternatifi olarak duruyor. Hem şık bir topuzla hem de doğal açık saçlarla güzel görünen bu model, duvak seçimi sırasında da büyük özgürlük tanıyor.

straplez-gelinlik-modelleri-15

Straplez bir gelinlikle ihtişamlı bir gerdanlık takabilir veya boynunuzu boş bırakabilirsiniz. Straplez bir gelinlikle kısa veya uzun hatta sade veya süslü bir duvak takabilirsiniz. Saç aksesuarlarını seviyorsanız o konuda da oldukça özgürsünüz. Straplez gelinlik modellerine baktığımızda hem kabarık etekli hem de düz etekli gelinliklerin aynı oranda tercih edildiğini söyleyebiliriz. Düz straplez kesim ve kabarık etekli bir gelinlik modeliyle düğün gecesinin prensesi olabilirsiniz.

Straplez bir gelinlik arıyorsanız tasarımcı veya marka seçiminde çok özgürsünüz demektir. Her koleksiyonda mutlaka zevkinize uyacak straplez modeller bulabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli konu hazır alacağınız gelinliğin bedeninizi ne kadar sardığıdır. Doğru seçilmemiş straplez bir modelle ne iyi görünebilir ne de rahat edebilirsiniz. Dolayısıyla beğendiğiniz modeli bedeninize uygun olarak tadilat ettirmeniz veya vücudunuzun şekline uygun olarak baştan diktirmeniz gerekebilir. Tüm gece üstünü başını düzelten bir gelin gibi görünmek istemiyorsanız straplez gelinliğinizin tam üstünüze oturduğundan ve göğüs dekoltenizi güzel gösterdiğinden emin olmayı ihmal etmeyin.

straplez-gelinlik-modelleri-16

Straplez gelinlik seçtiyseniz düğünden bir hafta önce gelinliği deneyip tadilat gerektirip gerektirmediğinden emin olun. Üzerinize tam oturan formlar küçük kilo değişimlerinden etkilenerek hayal ettiğiniz görünümden kolayca uzaklaşabilir. Denemenizi yapıp gerekirse gerekli düzeltmeyi yaptırabilmek için kendinize şans tanımayı ihmal etmeyin.

Beyaz straplez gelinlikler daha çok uzun bir süre daha en çok tercih edilen modeller arasında kalacak gibi görünüyor. Her sene yeni alternatiflerle karşımıza çıkan straplez modellerde bu sene şifon ve organze gibi kumaşlar tercih ediliyor. Çiçek aplikeler, işlemeler ve dantel dokunuşlarla hareketlenen straplez modeller arasında seçim yapmaya hazırsanız alternatifleri görmeye başlayalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz