Pek çok bayanın en özel günü saydığı bir günde sadeliği tercih etmek en doğru seçim gibi görünüyor. Yıllarca bakmaktan usanmayacağınız evlilik fotoğraflarınızda başka biri gibi görünmek istemiyorsanız seçiminizi sade gelinlik modellerinden yana yapmalısınız. En doğal halinizle insanların karşısına çıktığınızda beyaz gelinliğin uyandırdığı saf ve masum hislere katkı sağlamış olursunuz. Sade ve doğal bir gelinlik modeli seçip saçlarınızı da olabildiğince doğal bırakırsanız düğünün ruhuna uygun bir görüntü sergileyerek yıllar sonra bile fotoğraflarınıza pişmanlık duymadan bakabilirsiniz. Sizi olduğunuzdan abartılı ve yaşlı gösteren modeller seçmek veya çok moda olan detaylara gelinliğinizde yer vermek aradan zaman geçtikten sonra daha kolay pişman olmanıza sebep olabilir.

sade-gelinlik-modelleri-24

Sade gelinlik modelleri arasında gezindiğimizde küçük detayların aslında ne kadar etkileyici göründüğünü farkettik. Tüller ve taşlar arasında kaybolmuş bir gelinlikte detaylar çok göz yorucu bir hal alıyor. Bu karmaşa gelinliği tamamlayan takı, ayakkabı, saç ve makyajla birleşince olduğundan kat kat farklı görünen gelinler karşımıza çıkıyor. Bu durumun farkına varan pek çok tasarımcı artık gelinlik koleksiyonlarında sadeliği baş köşeye oturtuyor. Uçuş uçuş kumaşlarla, zarif dantellerle ve kibar işlemelerle tasarlanmış sade gelinlik modelleri zarafetin ve şıklığın en önemli ispatı haline geldi.

sade-gelinlik-modelleri-09

Sade gelinlik modelleri artan yaz ve kır düğünleriyle önemini artırdı. Daha doğal bir otamda evlenmeyi tercih eden çiftler daha rahat ve sade kıyafetler içinde kendi günlerinin tadını çıkartmak istiyorlar. Düğünün yapıldığı ortama uygun seçimler yapılacaksa kır ve sahil düğünleri için en uygun seçimler sade gelinlik modelleri arasından yapılabilir.

Kokteylli bir nikah yapıyorsanız kısa etekli sade bir gelinlikle hem çok rahat edebilir hem de çok şık görünebilirsiniz. Helen tarzı göğüs altından açılan sade bir gelinlik modelini saç aksesuarları ve taşlı ayakkabılarla zenginleştirebilirsiniz. Nostaljik modeller seçerseniz eldiven, çanta, kolye, bileklik ve saç aksesuarları sayesinde sade gelinliğinize hareket katabilirsiniz.

sade-gelinlik-modelleri-15

Kendinize yakışan bir gece elbisenizden yola çıkarak kendinize sade bir gelinlik modeli çizdirmeyi de düşünebilirsiniz. Vücudunuza en çok yakıştırdığınız formlar arasından bir model seçerek tüm gece kendinizi hem rahat hem de güzel hissedeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz