2012 2013 Sonbahar Kış sezon trendlerinin üstünden geçtiğimize göre sıra makyaj trendleri arasında gezinmeye geldi. Modayı yakından takip ediyorsanız her sezon değişen makyaj stillerine de göz atmalısınız. Bu yeni makyaj stilleri sizi sıkıcılıktan ve tekdüzelikten kurtaracaktır. Dünyanın en ünlü markalarının defilelerinde öne çıkan önemli makyaj trendleri ise şöyle:

KIRMIZI DUDAKLAR
Açık kırmızı veya bordo… Kırmızının her tonu bu sene moda. Dikkat etmeniz gereken dudaklarınızı ön plana çıkarırken gözlerinizi arka planda bırakmanız. Böylece tüm dikkati dudaklarınız toplayacaktır.

Kırmızı Ruj

İDDİALI EYELINER
Bu kış eyeliner çekerken iddialı olabilirsiniz. Geyşa stili ön planda. İddialı çizgiler ve geometrik göndermeler daha iddialı tarzlar ve iddialı geceler için.

Eyeliner

PARLAK FARLAR
Genelde renksiz geçen kış sezonunun en renkli yanı parlak renk farlarla yapılan göz makyajları. Genelde iki, üç renk kullanılarak yapılan göz makyajlarında yeşil, mavi, turuncu gibi renkler kullanabilirsiniz.

KAŞ AKSESUARLARI
Chanel defilesinde karşımıza çıkan mücevher kaplı kaşlar, bu sezonun en iddialı makyaj trendi. Herkesin uygulayamayacağını bilsek de iddialı trendleri uygulamayı sevenlere öneriririz.

ÇIPLAK (NUDE) GÖRÜNÜM
Bir süredir devam eden ‘nude’ trendi etkisini sürdürüyor. Bu trendi uygulamak için taze ve pürüzsüz bir görünüm elde etmeniz gerekiyor.  Sonuç sıfır makyaj etkisi verse de cildinizin temiz görünmesi için elinizden geleni yapmalısınız. Bu trendi uygulayanlar göz çevresini beyazlaştırarak yapılan makyajı da deneyebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz