Bir süre önce ülkemizde pek mümkün olmayan kişiye özel tasarım sitelerinin sayısı giderek artıyor. Son olarak rastladığım 2 ayakkabı tasarım sitesini sizinle paylaşmak istiyorum. Bunlardan biri toppuk.com diğeri ise incetopuk.com.

İki siteyi karşılaştırmak gerekirse incetopuk.com ayakkabı çeşidi olarak oldukça kısıtlı imkan sunuyor. Toppuk.com ise babetten farklı boylarda topuklulara kadar 8 farklı model sunuyor.

İnce topuk sitesinde deri, rugan, saten veya nubuk bir ayakkabı seçebilirsiniz. Toppuk.com’da ise deri, rugan, süet veya egzotik ismi verilen hayvan postu görünümünde model seçimi yapabilirsiniz. Tabii bu seçime göre renk çeşitleri değişecektir.

Aksesuar olarak yine toppuk.com’a göre daha az seçenek sunuyor. Bence sitenin en önemli eksisi ise tasarım editörü. Toppuk.com’un gerçeğe yakın bir sonuç gösteren kapsamlı ve daha kullanışlı bir editörü var.

Her 2 sitede de kendi tasarımlarınızı yapmak dışında hazır tasarımları satın alma şansınız da var.

Daha fazla model olması sebebiyle toppuk.com’da fiyatlar değişiyor. Ancak gördüğüm kadarıyla 150’den aşağıya model tasarlamak pek mümkün değil. Yüksek ökçeli aksesuarlı bir modeli 295 tl’ye tasarladım. Sitede taksit imkanı mevcut ve kargo ücretsiz.

İncetopuk.com’da ise az model seçeneği sebebiyle tek fiyat belirlenmiş. Özel tasarım ayakkabılar 259 tl. Kredi kartına 6 taksit imkanı var ve kargo ücretsiz.

Son olarak her iki sitenin sadece bayanlara hitap ettiğini ve tarz sahibi erkeklerin biraz daha sabretmesi gerektiğini belirtmem gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz