Giyime çok para harcadığım doğru olsa da herkes gibi arada bir ucuz alışveriş kaçamaklarına ihtiyacım oluyor. Aslında ara sıra değil sık sık. Tarzıma uyan parçaları nereden aldığım benim için çok önemli değil ama değerinin üstünde paralar ödememek çok önemli. Tarz sahibi her bayanın fiyatı ne olursa olsun kendine yakışan parçaları bulacağına eminim. Bu yüzden İzmir’de en çok sevdiğim ve sıkça uğradığım ekonomik alışveriş adreslerini paylaşmaya karar verdim. Yorumlarınızla bu listeyi güncellememe yardımcı olursanız çok sevinirim. Böylece bilmediğim yeni noktalar keşfetmeme yardımcı olursunuz.

BOSPA (Bostanlı Pazarı)

bospa-01

“Yok ben pazar sevmem” diyenlerdenseniz burada bekleme yapmayınız.
Mağazalarda yüzlerce liraya satılan markalar pazarda 15 TL olunca pahalıdır. İnsan hep daha düzgününü ve daha ucuzunu arar. Ucuza güzel birşey kapattıysan, üstüne birileri “aman o ne güzel şeymiş” derse yaşadınız. Bu durumda iki seçeneğiniz var: Ya aldığınız parçanın ucuz olmasına rağmen üzerinizde şahane duruşuyla övünürsünüz, ya da pazardan alındığını çaktırmadan markaya gelen övgüleri kabul edersiniz. Bence her ikisinin de mahsuru yok ama ben ilkini tercih ederim.

bospa-02

“Aman pazar çok kalabalık” diyenlere ayrıca şöyle bir önerim var. Diğerlerini bilmem ama Karşıyaka’da bulunan Bostanlı Pazarı (Bospa diye okunur) adına yakışır bir sosyete pazarı olduğundan sabah saatlerinde oldukça boştur. Neden? Çünkü sosyetikler erken kalkmaz:) Bu durumu bilen pazarcılar da erken kalkmaz. Sekiz buçukta Bospa’ya gidip zorla tezgah kuran pazarcı görmüşlüğüm var, o kadar yani. Sabah giderseniz ürünler seçilmeden rahatça alabilirsiniz. Her Çarşamba Bostanlı Sahil’de kurulan pazarda ünlü markaların ürünleri, ev tekstil ve dekorasyon ürünleri, çanta, ayakkabı, pijama, çorap ve mutfak aksesuarları bulunabiliyor.

İzmir’in Bospa’dan eksik kalmayan başka pazarları da var. Hatay’da Perşembe Pazarı, Cumartesi günleri Bornova’da Özkanlar Pazarı

SELWAY OUTLET PARK

selway-izmir

Sanırım İzmir’in keşfedilmemiş altın madenlerinden biri. Balçova Çevre yolu üzerinde bulunan Selway Outlet’te kalabalıkla karşılaşma olasılığınız çok düşük. Burada benim her gittiğimde mutlaka uğradığım iki mağaza var birisi Twist, diğeri ise Mudo.  Bunlar dışında Desa, Derimod, Hotiç, U.S Polo hatırladığım diğer mağazalar. Selway’de bulunan Mudo Outlet’te özellikle defolu Mudo Concept ürünlerini çok uygun fiyata alma şansınız var. Bardak, çanak, aksesuar ise çeşit çeşit ve çok uygun fiyata bulunabilir.

Twist’te ise Twist, Machka, İpekyol markalarının eski koleksiyonlarını gerçekten çok ucuza alabiliyorsunuz. Fiyatların iyice dibe indiği zamanlarda 12 TL’ye yazlık elbise, 30 TL’ye ise çok şık gece ayakkabıları almışlığım var. Eğer bu üç markadan birini tarzınıza yakın buluyorsanız, Selway’e mutlaka uğramanız gerekiyor.

KEMERALTI

İzmir’e gelip Kemeraltı’nı bilmeyen yoktur ama içinde kayboldukça yeni yerler keşfetmenizi sağlayan bir noktadan bahsetmeden olmaz. Kemeraltı’nda işportadan mağazalara kadar her yer uygun fiyatlarıyla dikkat çeker. Ayrıca Kemeraltı Çarşısı’ndan alabileceğiniz şeylerin sınırı yoktur. Kuruyemiş, incik boncuk, çanta, kahve, şapka, mutfak eldiveni, çakmak, gelinlik, bakır ve ahşap eşya, takı, eski eşya… Kemeraltı’nın az keşfedilmiş adreslerinden Pirinç Center’da ucuza güzel parçalar yakalayabilirsiniz.

MANGO OUTLET (Alsancak ve Karşıyaka)

Alsancak ve Karşıyaka’da bulunan Mango Outlet favori alışveriş noktalarım arasında. Özellikle Alsancak Mango Outlet’in kapısında bekleşen erkek grubunu görmek bile insana keyif veriyor 🙂 Mango’nun sezon sonu ürünlerini bulabildiğiniz adreslere mümkünse hafta içi mesai saatlerinde gitmeniz önerilir. Hafta sonu ve akşam saatlerinde kalabalıktan bunalıp kaçmak zorunda kalabilirsiniz.

DIESEL OUTLET (Söke)

Bu sefer arabası olanlara özel bir alternatif sunuyorum: Diesel Outlet. Selçuk yolu üzerinde bulunan mağazada Diesel ve JeansLab mağazalarında satışa çıkan tüm markaların sezon sonu ürünleri bulunuyor.  Diesel ürünlerini sevenlerin fiyatlardan memnun kalacağına eminim. Mağazada zengin çeşit bulabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz