Bundan böyle bana ilham veren isimleri sizinle paylaşmaya karar verdim. Bu bölümde yer vereceğim isimler stiliyle, müziğiyle, tasarımlarıyla veya fotoğraflarıyla bize ilham veren bir isim olabilir. “İlham Perisi” kategorisi altında başladığımız yeni seride “ilk kim olmalı?” diye düşünürken aklıma gelen isim Florence Welch oldu. Peki neden?

florence-welch-stili-07
Florence Welch ile ilk şahane şarkıları ve güçlü vokali sayesinde tanıştım. Sonra baktım ki bu şarkılara imza atan kadın en az şarkıları kadar kusursuz. Bir süre sonra ise Welch’in stili tüm moda takipçilerinin radarına girdi. Florence Welch’in her giydiğini kendine yakıştırmayı bilen bir stili var. Genelde 70’ler tarzını tercih etse de ünlü markaların ışıl ışıl tuvaletleri içerisinde de hiç yabancılık çekmiyor. Şapkaları stilinin en önemli parçalarından biri. Bir de modeli ve rengi hiç değişmeyen kızıl kahküllü saçları. Bu imajı sayesinde vintage parçaları şahane bir şekilde taşıyor.

florence-welch-stili-42
Welch’in güçlü stili ne moda bloglarının, ne ünlü moda dergilerinin, ne de ünlü moda tasarımcılarının gözünden kaçmıyor. Bunun en büyük kanıtı geçen seneki Chanel defilesinde bir midyenin içinden çıkarak gerçekleştirdiği canlı performans. Karl Lagerfeld‘in ellerinde inci tanesine dönüşen Welch, böylece tüm moda dünyasına kendini kanıtlamış oldu. Florence Welch’in kendi tasarımlarından oluşan ilk takı koleksiyonunu ise daha TarzMeselesi’nden duyurmuştuk.

florence-welch-stili-58
Benim giydiği herşeyi kendine yakıştıran kadınlar listemin başında gelen Welch ile hala tanışmadıysanız hiç vakit kaybetmeden önce giyim stilini daha sonra şarkılarını keşfe çıkmalısınız. Çünkü Welch es geçilmemesi gereken gerçek bir yıldız.

florence-welch-stili-03

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz