Neden bilmem ama uzun bir süre ara verdiğimiz ilham perilerimize sağlam bir isimle geri dönelim istedim. Bu yüzden tarzını çok beğendiğim ve benim gibi tarzını beğenen binlerce takipçisi olan Alexa Chung‘a yer vermek istedim.

alexa-chung-stili-32
Uzun süredir hiç değişmeyen kahküllü saçları ve incecik bedeniyle yeni kuşağın stil temsilcilerinden olan Chung, tarzından da yakalayabileceğiniz gibi bir İngiliz. 83 doğumlu ilham perimiz incecik bedeni ve masum bakışları sayesinde yaşını göstermeyen şanslılardan. Modellikten televizyona taşıdığı kariyeri bir stil ikonu olmasında elbette rol oynadı ancak O’nu Kate Moss’un tahtına layık görüp moda şovlarında ilk sıra koltuklarını ayıran moda otoriteleri için tek sebep bu olamaz herhalde. Bugüne kadar stiliyle pek çok moda dergisine kapak olmayı başaran Alexa Chung, kendi adına en çok koleksiyon yaratılan isimlerin de başında geliyor sanırım. Modern, farklı ve zorlama olmayan bir stilin nelere ön ayak olabileceği konusunda Chung, gerçek bir ilham perisi.

alexa-chung-stili-07

Peki Alexa Chung’ı bu kadar özel kılan şey ne?

  • Abartıdan uzak sade bir stili olan Chung, vintage elbise sevenler derneği üyelerinden. Üzerindekiler hep kişiliği olan veya nostaljik esintiler taşıyan parçalar. Özellikle 70’ler stilini iyi taşıyanlardan. Şapkalar kendisine çok yakıştığı için favori aksesuarlarından.
  • Giyim stilindeki sadelik ve nostaljik hava makyaj detaylarında da kendini gösteriyor. Alexa’yı abartılı makyajlar denerken hiç göremedik. Stiline sadık ve kendine yakışanı biliyor. Moda diye uçuk kaçık denemeler yapmak hiç O’na göre değil, bu yüzden pek hata yapmıyor.
  • Poz verirken pozitif oluşu ve olduğu gibi davranması Alexa Chung’a artı puan katan detaylar arasında.

Listeyi uzatmak mümkün ama Alexa’nın kombinlerine bakıp kendi yorumunuzu yapmanız daha önemli. Alexa Chung’ın en beğendiğimiz stilleri galeride sizi bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz