Tarzınızı belirlerken karşı cinsin düşüncelerine öncelik verir misiniz? Pek çoğumuz itiraf edemesek de karşı cinsin fikirleri bizi hep etkiler. Erkekler için hoşlandıkları kadın dünyanın en güzel kadını da olsa her tür ayakkabıyı o ayaklarda görmek istemezler. Kadınlar ise erkeklerin ayakkabılarına kafayı takmak konusunda uzmandır.

Zalando ve eDarling’in 591 kadın ve erkek katılımcıyla yaptığıhot or not” anketi karşı cinste en beğenilen ve beğenilmeyen ayakkabı modellerini ortaya çıkardı. Ankette katılımcılara hangi modelleri ateşli (hot) buldukları soruldu. Oylamada ise 1 (not-ateşli değil) ile 5 (hot – ateşli) arasında bir oy yelpazesi kullanıldı.

Dizüstü Çizmeler (Ateşli mi, değil mi?)

Genel kanı dizüstü çizmelerin çok seksi olduğu yönündedir. Anket sonuçları da bu kanıyı doğruladı. Erkekler bu ayakkabılara 3,72 gibi bir not vererek diz üstü botları oldukça seksi bulduklarını belirttiler. Kadınların verdiği not da (3,06) erkeklerden biraz daha düşük olsa da yine de genel kanıları bu ayakkabıların ateşli olduğu yönünde.

Dizüstü çizmeleri giyerken karşı cinste yanlış bir izlenim uyandırmamak için doğru kombini bulmanız çok önemli. Bu ayakkabıları güzel bir kot pantolon ve hatlarınızı çok da vurgulamayacak bir üst ile kombinleyerek iddianızı ortaya koyabilirsiniz. Aşırı bir mini bir etek veya elbise ile kombinlenen uzun çizmeler ise basit bir kadın imajı yaratır.

Işıltılı Ayakkabılar

2012 sezonunun en moda ayakkabıları arasında olan ışıltılı modeller ankette sınıfta kaldı. Erkeklere göre ışıltılı, pullu süslü ayakkabılar 1,68 gibi bir notu hak ederken, kadınlara göre bu ayakkabılar sadece 1,64 puan değerinde. Her iki cins hemfikir olduğuna göre ışıltılı ayakkabıları satın alırken veya ilk buluşmada giyerken daha temkinli olmakta yarar var.

Burnu Açık Ayakkabılar

burnu açık ayakkabı

Anlaşılan o ki retro modellerden hem erkekler hem de kadınlar hoşlanıyor. Yapılan ankete göre burnu açık ayakkabılar her iki cinsten katılımcılardan 4 tam not alarak en favori model oldu.

Burnu açık, orta yükseklikte topuklu bir ayakkabıyla etkileyici bir izlenim yaratabilirsiniz. Hem etek hem pantolonla kombinlenebilen bu model kullanışlı olduğu kadar ateşli.

Makosen Ayakkabılar
Her iki cinste kafa karışıklığı yaratan makosen ayakkabılar için kadınların yarısı olumsuz oy kullanırken, erkeklerin yarısı makosenleri “olmazsa olmaz” listesine eklemiş.

Polo yaka bir tişört ve omuza atılan bir kazakla birlikte bu ayakkabılar erkeklere seçkin ve centilmen bir hava katacaktır. Daha günlük bir kombin içinse rahat parçalar tercih edilmeli.

Sandaletler

Hot or not anketlerinde  en düşük oyu sandaletler aldı. Kadın katılımcıların %85’i erkekleri sandaletle görmeye dayanamıyor. Uzun yürüyüşler ve tatiller dışında sandaletleri ayakkabılıkta tutmakta yarar var. Ne de olsa kimse itici olmak istemez. “Benim için farketmez yeter ki rahat olayım” diyorsanız sandaletleri çorapla giymeyi deneyin. O zaman bırakın ateşli olmayı karşı cinsle iletişim kurma şansınız dahi kalmaz, sizinde kafanız rahat eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz