Gelin saçı aksesuarları herhalde hiç bu kadar moda olmamıştı. Kısa bir süre önce bahsettiğimiz 1920’ler akımı moda sahnesine öyle hızlı bir giriş yaptı ki gelin aksesuarlarındaki etkisi hemen hissediliyor. Great Gatsby filmini izleyenler Carey Mulligan‘ın pırlanta saç aksesuarını hemen hatırlayacaktır. İşte 20’ler caz döneminden günümüze taşınan bu aksesuarlar 2013 yazında gelinlierin saçlarını süslüyor. Artık prenses taçlarından vazgeçip daha tarz aksesuarlara yer açmanın vakti geldi.

gelin-saci-aksesuarlari-great-gatsby
Gelin saçı aksesuarını seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey şüphesiz gelinliğinizin modeli ve sizin bürünmek istediğiniz tarz. Eğer sade bir gelinlik tercih ettiyseniz saç aksesuarınızda daha abartılı bir seçim yapabilirsiniz. Böylece çok aşırıya kaçmamış olursunuz. Bahsettiğimiz gibi pırlantalar veya pırlanta görünümündeki parıltılı taşlar bu sezonun olmazsa olmazlarından. Taşlı ve ışıltılı küçük bir aksesuar bile normalden daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Doğal saç modellerini tercih ederseniz taşlı aksesuarları çok daha kolay taşıyacağınıza emin olabilirsiniz.

Nostaljiyi seven gelin adaylarına bir müjdemiz daha var. Saç aksesuarlarında bolca kullanılan inciler, bir geline en çok yakışan aksesuar olabilir. Romantik görüntüsü ve rengiyle gelinliğinizi mükemmeler tamamlayacak inci saç aksesuarları dantelli gelinliklerle kusursuz bir görüntü sağlıyor.

Gelin saçı aksesuarlarında en beğendiğimiz markalardan biri BHLDN. Türkiye’de bir satış ofisi olmayan markanın internetten satışı var ancak fiyatları oldukça yüksek olan aksesuarları alırsanız gümrüğe takılma riski olduğunu unutmayın.

gelin-saci-aksesuarlari-08

Romantik saç aksesuarlarıyla bizi bizden alan diğer bir tasarımcı ise Jenny Packham. Jenny Packham’ın gelinliklerde elegan ve sade çizgisi aksesuarlara da yansıyor. İncelemek isteyenler tasarımcının web sitesinden tüm saç aksesuarlarını ve fiyatlarını görebilirler.

gelin-saci-aksesuarlari-15

Eğer el yapımı bir saç aksesuarı isterseniz mutlaka Etsy’ye uğramanız gerekiyor. Vintage esintili modeller ve çok yaratıcı aksesuarlar bulabilirsiniz. Gelinlere özel saç aksesuarlarındaki en güzel trend ise taze çiçeklerle yapılan taçlar. Evlendiğiniz mevsimin çiçekleriyle hazırlanan taçlar bizce en ihtişamlı saç aksesuarı. Düğününde bohem bir prenses olmak isteyenler bu fırsatı kaçırmasın! Sezonun modasını yansıtan en şık gelin saçı aksesuarlarını galeriden inceleyebilirsiniz.

gelin-saci-aksesuarlari-24

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz