Salon dekorasyonunda ilk göze çarpan obje olan ve aynı zamanda dekorasyonun en önemli parçasını oluşturan şey koltuk takımıdır. Kaliteli, konforlu ve dayanıklı olmasının yanında şık ve dikkat çekici olması salonunuzu bambaşka bir hale dönüştürür. Geniş ürün yelpazesi ile her zevke hitap eden İder Mobilya, konforlu, dayanıklı yapısı, kolay temizlenebilir kumaş çeşidi ve şık tasarımlarıyla bir koltuk takımından beklediğiniz her şeyi önünüze seriyor…

 

Dekorasyonun Anahtarı Koltuk Takımı Modelleri

Oturma odanızı boş bir odadan şık bir salona geçiren adım öncelikle koltuk takımından geçer. Seçilen koltuk takımı odanızın alanına uygun olmalı, seçilen objeler ve yerleşimiyle bir ahenk oluşturmalıdır. Dar mekânlar için büyük ve hantal mobilyalar yerine daha küçük, hafif ve ayaklı modeller tercih edilerek mekâna daha geniş bir hava katılabilir. Açık renkli mobilyalar gün ışığıyla ortamın daha ferah gözükmesini sağlayarak mekândaki dar algısının ortadan kalkmasına yardımcı olur. Koltuk takımı modellerinde farklı renkler tercih edilerek dekorasyon zenginleştirilebilir.

 

Geniş mekânlar için ise klasik modelleri objeler ile destekleyebilir, içeriye girdiğiniz an büyülü bir dünyaya adım atmış hissi uyandırabilirsiniz. Klasik modelleri kullanacağınız objeler ile sporlaştırabilirken, spor modelleri şık aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz. Kullanacağımız mobilyadan obje seçimine, aydınlatmadan kullanılan renklere kadar her parça dekorasyona ayrı bir ruh katar. Bu nedenle seçimlere dikkat edilmeli ve ahenk oluşturulmalıdır.

 

Konfor ve İşlevsellik Olmazsa Olmaz

Keyifli dakikaların geçirildiği salonlar, şık dizaynı kadar konforlu koltuk takımı modelleriyle de yaşanabilir bir mekân oluşturur. Keyifli zamanların kalitesi, bulunulan ortamda rahat hissetmeyle doğru orantılıdır. Bel ve omurga sistemini destekleyen ergonomik modeller oturuş biçimini desteklerken, boyun ve kas ağrılarının yaşanmasına engel olur. Ağrısız geçen anlar keyfi doruklara çıkartır.

 

Yaşadığımız alanların küçülmeye başlamasıyla beraber mekândan en faydalı şekilde faydalanma ve bu amaca hitap eden mobilyalar önem kazanır oldu. Kanepe de olabilme özelliği sayesinde yatılı misafirlere imkân tanıyan mobilyalar hem konfor hem işlevsellik katar. Bazalı koltuk modelleri fazla eşyaların yer kaplamasını önlerken dağınıklığı da ortadan kaldırır.

Renkli Kumaşlar Renkli Hayatlar

İçinde bulunduğumuz hayatlar, içinde bulunduğumuz ortamlar bizim de ruh halimizi etkiler. Sürekli depresif yapıda bir insanla beraber olsanız zamanla siz de hayattan keyif alamayan birine dönüşürsünüz. Aynı şekilde neşeli, gülen, kahkaha atan kişilerde karşı tarafa mutluluk bulaştırır. Bundan hareketle ortam bizi etkiler. Bu yüzden hayatımızı renklendirmeli hep olabildiğince gülmeliyiz. Ruhumuzu açan renkler kullanmalı, ferah nefes alan ortamlar yaratmalıyız. Kahve ve kremi kullanarak açık renk mobilya tercih etmeyenler aynı zamanda koyu bir bütünsellikten uzaklaştırabilir, ikili koltuk rengi olarak farklı bir renk seçip mekânı ışıklandırabiliriz. Tek renk koltuk takımı modelleri desenli yastıklarla farklılaştırabilir aynı zamanda birden çok yastık kullanarak hem sıradanlıktan uzaklaşıp hem rahatlığı aynı anda yakalayabiliriz.

 

Temizliği Kolay Silinebilir Kumaşlar

Koltuk takımı modellerinin uzun süre kullanma amacıyla alınması, kullanıcılar için de temizlenebilir özellikte olmasını gerekli kılmıştır. Özellikle çocuklu aileler ile evinde evcil hayvan bulunduranlar ve temizliğe karşı özel bir hassasiyeti olanlar için kumaşın temizlenebilir nitelikte olması, üzerinde toz ve leke tutmaması, temizlerken kumaşının zarar görmemesi gibi noktalar kurtarıcı vazifesi görür. Tay tüyü ve şönil kumaşlardan oluşan koltuk takımı modelleri kiri hapsetmeyen özelliğiyle leke tutmaz ve kolay silinebilir. Bu sayede hedef kitlesine kolay kullanım imkânı tanır. Farklı zevklere hitap eden ve fiyat aralığındaki çeşitlilikle her bütçeye uygun, rahat, konforlu ve şık dizaynıyla uzun süre kullanabileceğiniz modeller için sizler de İder Mobilya’nın web sitesini ziyaret edebilir, bu şıklığı evinize taşıyabilirsiniz. Birbirinden farklı ve tarz sahibi modeller için: https://www.idermobilya.com/koltuk-takimlari tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz