Sandal kokusu

Erkekler sandal kokunu aldıkları anda karşısındaki kadının tam olarak kendinden emin, ne istediğini bilen biri olduğunu hisseder. Erkekler bazı durumlarda kendine güvenen kadınlardan çekinse de ayakları üstünde duran kadınlardan her zaman hoşlanmışlardır. Erkeklerin hoşlandığı kokular sadace sandal ile sınırlı değil tabiki.

Papatya kokusu

Papatya kokusu etrafa yayıldığı an etkisi altına alan bir kokudur. Doğal antidepresan olarak biliyoruz hepimiz papatya kokusunu. Bu koku erkekleri oldukça etkiler çünkü aradıkları iç huzuru bu kokuda bulacaklardır. Size ‘kokunda huzur buluyorum’ gibi bir söylem ile gelirse şaşırmayın  Artık siz onun antidepresanı olmuşsunuzdur.

Yasemin kokusu

Yasemin kokusu tedirginlik ve gerginlik gibi duyguları azaltır. Özel hayatınızda partnerinizle daha sakin bir ilişki yürütmüş olursunuz. Ayrıca yasemin kokusunun erkekler üzerindeki en büyük etkisi empati duygularını tetiklemesidir. Bu durumda birbirinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Yasemin kokusunun verdiği özgüven, karşı tarafı çok daha kolay etkilemenizi sağlar.

Meyve kokusu

Birçok parfümde kullanılan meyve aroması zaman zaman güzel olsa da çoğu zaman ağır oldukları için yanlış tercih olabiliyor. Erkekler sevimlilikten ziyade kokuda ilk önce çekicilik ve şehvet yakalamaya odaklanırlar. Meyve kokuları ile bunu sağlamak oldukça zordur. Bu yüzden etkilemek istediğiniz erkekle ilk buluşmanızda meyve kokulu parfümleri tercih etmemelisiniz.

Orman kokusu

Orman kokusunun zihin yorgunluğuna iyi gelen ve fiziksel yorgunluğu alan bir aroması vardır. Bu yüzden erkekler bu tür parfüm kullanan kadınların yanında rahatladığını hissedecek ve huzur bulduğunu fark edecektir. Böylelikle bir adım daha yaklaşacaktır. Aynı zamanda orman kokusunun konsantrasyonu arttırma özelliği ise sizin için başka bir artı olabilir.

Kaynak : Kadınkalem

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz