Yaz sıcaklarının son günlerinde bronzlaşmış tenlerimizle gezerken size önerebileceğimiz tek makyaj stili ancak bu olabilirdi. Doğal bir makyajla kendimizi fazla boyaya boğmadan dışarı atmaktan daha güzeli olamaz. Sizi olduğunuzdan farklı biri göstermek yerine her zamankinden daha taze ve güzel gösterecek güzel bir makyaj için nelere dikkat etmelisiniz?

dogal-makyaj-11

Cildiniz problemliyse ve mutlaka kapatılması gereken lekeler varsa cilt rengini dengeleyecek bir fondöten kullanabilirsiniz. Ancak yarı kapatıcı olanlar daha doğal görünecektir. Ayrıca cildinize uygun bir renk seçtiğinizden emin olun. Yoksa bırakın doğallığı yüzünüze maske takmışsınız gibi görünecektir. Cildiniz sorunsuzsa ve bronzlaşmışsanız nemlendirici özelliği olan hafif bir fondöten yeter de artar bile. Allık olarak ise sizi daha sağlıklı gösterecek şeftali tonlarından yardım almalısınız.

dogal-makyaj-05

Doğal bir makyajda en çok öne çıkartabileceğiniz yer gözleriniz. Yine de ayarı kaçırmadan bir gölgelendirme yapmayı unutmayın. Eyeliner, göz kalemi seçimlerinizde siyah ve koyu kahve tonlarından uzaklaşmayın. Aynı şekilde gölgelendirme için de kahve veya gri renkleri en doğal görünümü sunar. Çok koyu bir göz makyajından kaçının.

dogal-makyaj-07

Dudaklarda size önerebileceğimiz tek renk pembe. Doğal ve güzel bir pembe tonuyla hem doğal hem de daha çekici görünebilirsiniz. Çok doğal görünmese de seviyorsanız dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz. Ama bizim gönlümüz mat ve güzel bir renkten yana.

dogal-makyaj-12

Doğal makyajınız bitti bile. Böyle bir makyaj için maksimum 15 dakika ayırmanız yeter

dogal-makyaj-01 dogal-makyaj-02 dogal-makyaj-09 dogal-makyaj-10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz