Lüks yemek odası takımları ve klasik mobilyalar oldukça beğenilen ve tercih edilen mobilyalar arasında yer almaktadır. Evleriniz için seçeceğiniz klasik yemek odası takımı ve uygun şekilde dizayn edilmesi ile evlerinizde oldukça dekoratif alanlar tasarlayabilirsiniz.

Klasik mobilyalar genellikle geniş alanlarda modelini daha güzel gösteren mobilya tarzlarıdır. Model, renk ve boyut olarak geniş alanlarda kullanılması ile benzersiz dekorasyona sahip yemek odaları oluşturabilirsiniz. Ancak dar alanlar için daha küçük ölçülü klasik yemek odası takımları arasında seçim yapabilir.

Klasik yemek odası dizaynında uygun mobilya seçimi en önemli konulardan biridir. Geniş alanlarda küçük yemek odası takımları dizayn edilirken mobilyalar odaya uygun olmadığı için odada boş ve eksik bir hava oluşturacaktır. Dar alanlar için seçilen büyük mobilyalarda alana boğucu ve kasvetli bir hava katacaktır. Lüks yemek odası takımları seçilirken öncelikle odanın genişliğine uygun mobilyalar seçilmelidir.

Yemek odaları dizayn edilirken odanın yapısı ve mobilyaların özeliklerine uygun düzenlemelerin yapılması önemlidir. Tüm mobilyaların hem dekoratif görünmesi hem de işlevsel olarak kullanışlı olması için evinizde farklı dizaynları deneyebilirsiniz. Her evin özellikleri ve mobilyalar farklı olduğu için en uygun klasik yemek odası dizaynı sırasında evi dekore edenler en doğru kararı verecektir.

Klasik yemek odası takımları içerisinde genellikle konsol, yemek masası ve yemek masası sandalyeleri, vitrin gibi mobilyalar bulunmaktadır. Vitrinler önceden büyük yapılı üretilmekteydi. Genellikle salonların bir duvarını baştan başa başlayan vitrin modelleri yerine kullanışlı, kibar ve az yer kaplayan vitrin modelleri üretilmiştir. Bu vitrinlerinde birbirinden farklı uzunlukta, genişlikte ve yükseklikte tasarlandığı modeller bulunmaktadır.

Vitrinlerin içlerinde nelerin konumlandırıldığına göre farklı yerleştirme alanları belirleyebilirsiniz. Eğer vitrinde sık kullandığınız eşyalarınız bulunuyorsa masanın arkasında kalacak, kapakları zor açılacak yerlerde konumlandırmamanız gereklidir. Yeni model vitrinler küçük boyutlarda oldukları için köşeye veya herhangi bir alanda kolayca konumlandırabilirsiniz.

Konsollar da yeni yemek odası takımı modellerinde sıkça rastlanan mobilyalar arasındadır. Vitrinlerin küçük boyutlarda olması ile birlikte odaya genişlik kazandıran ancak salonlarda ve yemek odalarında gerek duyulan dolap ihtiyacının karşılanması için konsollar oldukça kullanışlı olan mobilyalardır. Bazı kişiler salonlarında yalnızca konsol kullanarak vitrin kullanmaya ihtiyaç duymayabilmektedirler.

Yemek odası takımları ve oturma grubunun aynı oda içerisinde konumlandırıldığı alanların dizayn edilmesi oldukça zorlayıcı olabilir. Eğer alan yetersizliğinden eşyalarınızın konumlandırılması ile ilgili sorun yaşıyorsanız, yemek odası takımı içerisinde bulunan konsolları tv ünitesi olarak kullanabilirsiniz. Tv ünitelerinin de oldukça çeşitli modelleri arasında konsol işlevi görebilecek özellikte tasarlanmış olan modelleri de bulunmaktadır.

Konsolların diğer konumlandırıldığı alan ise yemek masalarının arkalarındaki duvarlardır. Yemek takımlarının konumlandığı konsolların yemek masasının arkasında konumlandırılması oldukça kullanışlı olan dizayndır. Ancak alan yetersizliği varsa ve yemek masasının duvara yaslanması gerekliyse konsol başka alanlarda da konumlandırılabilir.

Yazımızda geniş ve dar evler için klasik yemek odası takımı dizayn edilmesine yer verdik. Ancak unutulmamalıdır ki klasik mobilyalar geniş alanlarda dizayn edildiğinde modelini belli eder ve kullanışlı hale gelir. Eğer evinizde yeteri alan bulunmuyorsa ve eşyalarınız iç içe konumlanacaksa bu durumu göz ardı etmemeli ve buna uygun mobilya seçmeniz gereklidir.

Lüks yemek odası takımı mobilyaları oda içerisinde en kullanışlı ve en dekoratif şekilde dizayn edildikten sonra uygun olan aksesuarlar, halı ve perdeler ile yemek odalarının dekorasyonu tamamlanabilmektedir. Mobilyalarınızı farklı şekillerde konumlandırarak kendiniz için en uygun olan yemek odası takımı dizaynını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz