Bugün eskileri yenileme konusuna konserve kutularından dalmaya karar verdik. Gerçi pek çoğunuzun bu kutuları atmaya kıyamayıp en azından çiçeklik olarak değerlendirdiğine eminim. Uzun ömürlü olan konserve kutularını çöpe göndermeden önce bir kez daha düşünmenizi sağlayacak kendin yap projeleri ise sizin için seçtim.

diy-konserve-kutu-08

Elimizdeki malzeme güzel olunca çok az işlemle onu işlevsel bir hale dönüştürmek çok kolay oluyor. Konserve kutularını temizledikten sonra sadece boyayarak bile evin pek çok köşesinde değerlendirebilirsiniz. Mesela pastel renklerle boyayayacağınız konserve kutularını çiçeklik veya kalemlik olarak kullanabilirsiniz. Özellikle ofiste ve evdeki çalışma alanlarında bu tarz kutularından hayat kurtarıcı olduğunu herkes bilir. Kalemleri koy, ataçları koy, olmadı poşet çayları koy. Kısacası koyacak eşya çok ama depolama alanı hep azdır. Böyle durumlarda birden fazla konserve kutusunu birleştirerek güzel bir saklama seti hazırlayabilirsiniz. Bunun için kutuları boyayabilir, farklı kağıtlarla kaplayabilir, iplerle sarabilir veya elektrik bantlarıyla renklendirebilirsiniz. Birleştirirken kumaş parçaları ve ipler işinizi görecektir.

diy-konserve-kutu-12

Konserve kutularını değerlendirmede favori kendin yap projelerinden biri kesinlikle aydınlatmalar. Çivi ve çekiçle veya matkapla rastgele veya belirlediğiniz bir şekilde kutuları delerek çok şık aydınlatmalar haline dönüştürebilirsiniz. Mumluk için de aynı yollardan geçmeniz yeter.

Hayalinizi harekete geçirecek en beğendiğimiz kendin yap projelere göz gezdirerek hangisinin daha çok işinize yaradığına karar verin. Böyle bir malzemeyle harikalar yaratacağınıza eminim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here